Birçok insanın korkulu rüyası olan kış ayları ısınma ve yakıt problemini de beraberinde getirmektedir. Şayet siz de bu kışı nasıl atlatacağım diye düşünenlerdenseniz bu yeni çözüm sizlere göre olabilir.  Özellikle merkezi sistemin uygulandığı bir binada bulunuyorsanız ısınma konusu biraz daha can sıkıcı bir hal alabilir çünkü Bu tarz binalarda bireysel ısınma söz konusu değildir.  Bu sorunu yaşayan insanlar için geliştirilmiş bir yöntem olan pay ölçer sistemi ile bağımsız yani bireysel anlamda bir ısınma şekli mümkündür. Birçok Avrupa ülkesinde uzun zamandır kullanılan pay ölçer sistemi hem bireysel anlamda hem de genel olarak devlet kalkınması bakımından büyük faydalar sağlayan bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkilerinin bu denli büyük olmasına rağmen pay ölçer cihazı fiyat ve kurulum bakımından oldukça basit bir üründür.

İlk olarak belirtmek gerekir ki bu ürün evinizde bulunan radyatörlere montajlaranak kullanılır ve montaj işleminin sonunda kullanıma hazır hale gelir. Oldukça küçük olarak tasarlanan bu cihaz gözünüze de batmayacaktır.  Farklı renk seçenekleri bulunması da radyatörlerinizle uyumlu olmasına olanak tanır. Yeni ve eski radyatörler için uygun olan bu cihazlar size kendisi dışında başka masraf çıkarmayacaktır. Bu kurulumun süresi ise ortalama bir daire temel alındığında yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir. Bir başka konu ise tabi ki bu cihazın fiyatıdır. Yine ortalama büyüklükte bir daire için çıkacak olan masraf altı yüz Türk lirası civarında olacaktır. Kurulum sırasında evinize herhangi bir zarar verilmez ayrıca hafriyat pisliği de söz konusu değildir.  Özellikle bol seyahat eden kişiler için oldukça faydalı bir cihazdır. Aynı zamanda evdeki odaların ısılarını da farklı olması yine sizin elinizdedir. Yani daha az sıklıkla kullandığınız bir oda söz konusu ise o kısımdaki sıcaklığı daha düşük seviyelerde tutarak tasarruf etmenizde mümkündür. Bu cihazlar peteklerinizin ömrünün uzamasına ve daha az yıpranmasına da olanak sağlayan cihazlardır.  Cihazları üreten firmaları tercih ederken dikkatli davranmanız sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır. Her konuda olduğu gibi pay ölçer cihazları da kalitesi kalite ayrılmaktadır. Uzun kullanım süresine sahip olan bu cihazları kısa vadeli değil uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirmek daha mantıklı sonuçlar doğuracaktır.

Merkezi sistem kullanılan bazı binalar tavandan ısıtmalı ya da yerden ısıtmalı olarak dizayn edilmiş olabilir. Bu tarz binalar için de pay ölçer cihazları kullanmak mümkündür.  Bu tip dairelerde ısının genel olarak algılanabileceği bir nokta belirlenir ve pay ölçer cihazı yerleştirilir. Tüm bu artılar göz önünde bulundurulduğunda pay ölçer cihazı kullanıcılarına daha keyifli bir kış sunduğu görülmektedir.  Siz de bu cihazlara kısa sürede ve zahmetsizce sahip olabilir kış aylarını korkulu rüyanız olarak görmekten kurtulabilirsiniz.